رشد طلاق در استانهای محروم
رشد طلاق در استانهای محروم
2015/12/27
قیمت ارز و سکه
قیمت ارز و سکه
2016/01/02

خودکشی دختر جوان پس از قتل مادر

خودکشی دختر جوان پس از قتل مادر

خودکشی دختر جوان پس از قتل مادر

 

 ۳ روز پس از سقوط مرگبار دختر جوان در میدان رسالت، تحقیقات پلیس نشان داد که این دختر پس از به قتل رساندن مادرش تحت تعقیب پلیس بوده است.

صبح دوشنبه گذشته دختر جوانی خودش را از بالای پل هوایی در میدان رسالت پایین انداخت و وقتی امدادگران بالای سرش رسیدند، جانش را از دست داده بود. هرچند در ابتدا انگیزه وی از این اقدام مشخص نبود اما روز پنجشنبه، پس از گذشت ٣ روز از حادثه، تیم جنایی به سرنخ‌هایی از علت خودکشی او دست یافت. تحقیقات نشان می‌داد که این دختر، پس از به قتل رسیدن مادرش برای تحقیق و پرس و جو تحت تعقیب پلیس بوده که با پریدن از بالای پل به زندگی‌اش خاتمه داده است. اما ماجرای قتل مادر او چه بود؟

این ماجرا به نخستین روز زمستان برمی‌گردد. ساعت ۱۱ظهر اول دی ماه، مأموران کلانتری ۱۲۶تهرانپارس با قاضی ایلخانی، کشیک جنایی پایتخت تماس گرفتند و خبر از یک جنایت دادند. به‌دنبال این تماس قاضی به همراه تیم تجسس پلیس آگاهی تهران راهی محل جنایت که آپارتمانی در طبقه اول یک ساختمان مسکونی بود، شدند. قربانی زن ۷۲ساله‌ای بود که طبق گفته کارشناس پزشکی قانونی بر اثر خفگی جان خود را از دست داده بود.

بررسی‌ها حکایت از این داشت که همسایه‌ها هنگام عبور از مقابل آپارتمان وی متوجه شده‌ بودند که در ورودی باز است. آنها پس از اینکه چندین‌بار همسایه‌شان را صدا زده و جوابی نشنیده بودند، وارد خانه شده و جسد پیرزن را در یکی از اتاق‌خواب‌ها دیده بودند که روی زمین افتاده بود و همان موقع پلیس را خبر کرده بودند. آنطور که به‌نظر می‌رسید چند ساعتی از مرگ پیرزن می‌گذشت اما هیچ آثار سرقت و به‌هم‌ریختگی در محل دیده نمی‌شد و این یعنی قربانی از سوی عامل یا عاملان جنایت غافلگیر شده و در نهایت به قتل رسیده است. از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌داد که از خانه این زن سرقتی انجام نشده و احتمالا او از سوی یک آشنا و با انگیزه‌ای جز سرقت به قتل رسیده است.

کارآگاهان در ادامه تحقیقات دریافتند که زن ۷۲ساله پس از فوت شوهرش همراه دختر جوان خود که حدودا ٢۵ساله بود در آنجا زندگی می‌کرد اما در آن ساعت دختر وی در خانه نبود. قتل این زن چندین فرضیه جنایی را پیش روی تیم تحقیق قرار داده بود. فرضیه‌هایی که تحقیق از دختر مقتول بی‌شک می‌توانست درستی یا نادرستی آنها را مشخص کند.

بنابراین مأموران به جست‌وجو برای یافتن دختر مقتول پرداختند تا درباره مرگ مادرش از او تحقیق کنند اما دختر جوان بدون برجاگذاشتن سرنخی ناپدید شده بود. حالا و با مشخص شدن هویت دختری که با پریدن از پل رسالت به زندگی خود پایان داده بود، این احتمال مطرح شده که دختر جوان در قتل مادرش مقصر و گناهکار بوده و به‌احتمال زیاد به‌خاطر عذاب وجدان دست به‌خودکشی زده است. از آنجا که بررسی‌ها نشان می‌دهد دختر جوان با پسری در ارتباط تلفنی بوده است، قاضی جنایی دستور بازداشت این پسر را صادر کرده تا شاید در تحقیق از او راز خودکشی دختر جوان و قتل مادر او فاش شود.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاه ها بسته شده است